Αρχική Ανακοινώσεις Ευρωπαϊκό Κάτω των 20 ετών

Ευρωπαϊκό Κάτω των 20 ετών

από KOEAS

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 20 ΕΤΩΝ

Αποκλείστηκαν από τον τελικό του αγωνίσματος των 100μ. η Ολίβια Φωτοπούλου και η Σκεύη Ανδρέου που συμμετείχαν στον απογευματινό ημιτελικό.

Η Ολίβια συμμετείχε στην πρώτη σειρά όπου κατέλαβε την τέταρτη θέση με 11.91 και η Σκεύη στην τρίτη σειρά όπου ήταν πέμπτη με 12.01.

Στην τελική κατάταξη του αγωνίσματος μετά τον ημιτελικό οι αθλήτριες μας τερμάτισαν στην 10η και 13 θέση αντίστοιχα.

Στο αυριανό πρόγραμμα των αγώνων από Κυπριακής πλευράς θα λάβουν μέρος οι πιο κάτω αθλητές-τριες:

1. Παϊσιος Δημητριάδης                –           200μ.
  2. Ναταλία Χριστοφή                    –           100μ.εμπόδια
  3. Καλλιόπη Κουντούρη                –           400μ.
  4. Χρυστάλλα Κυριάκου                –           Σφυροβολία
  5. Δήμητρα Κυριακίδου                 –           200μ.
  6. Καλυψώ Σταύρου                      –           400μ.εμπόδια

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ

Εν τω μεταξύ αύριο Παρασκευή 17 Ιουλίου συνεχίζεται  στο ΓΚΑΛΙ της ΚΟΛΟΜΒΙΑΣ το ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ που άρχισε στις 15 Ιουλίου 2015.  Η Κύπρος εκπροσωπείται από τους δύο Δισκοβόλους αθλητές του ΓΣΟ  ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ  ΓΕΝΕΘΛΗ και ΓΕΩΡΓΙΟ ΚΟΝΙΑΡΑΚΗ που  θα λάβουν μέρος στα προκριματικά του αγωνίσματος και σε περίπτωση πρόκρισης θα αγωνιστούν στον τελικό τους Σαββάτου 18 Ιουλίου.