Αρχική Ανακοινώσεις Οι νικητές του Παγκύπριου Μαραθωνίου στη Λάρνακα

Οι νικητές του Παγκύπριου Μαραθωνίου στη Λάρνακα

από KOEAS

Η Μαρία Σωτηρίου του ΓΣΟ και ο Γεώργιος Χαράκης του ΓΣΠρ ήταν οι νικητές του Παγκύπριου Μαραθωνίου, ο οποίος διεξήχθη το πρωί της Κυριακής 19 Νοεμβρίου 2023, στο πλαίσιο του διεθνούς Μαραθωνίου Radisson Blu, στη Λάρνακα. Ο Παγκύπριος Μαραθώνιος ήταν και το τελευταίο αγώνισμα στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Ανδρών / Γυναικών, η ολοκλήρωση των οποίων βρήκε τον Γυμναστικό Σύλλογο Ολύμπια Λεμεσού, να αναδεικνύεται πολυνίκης και στις δύο κατηγορίες. Οι συμμετοχές ήταν περιορισμένες, ιδιαίτερα στη γυναικεία κατηγορία, εξαιτίας του ότι οι περισσότερες αθλήτριες και κάποιοι αθλητές, εξάντλησαν τις επιτρεπόμενες συμμετοχές τους στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα, που δεν πρέπει να ξεπερνούν τις τρεις στις μεγάλες αποστάσεις.

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Με την ολοκλήρωση, λοιπόν, και του Παγκύπριου Μαραθωνίου, οριστικοποιήθηκαν και οι Τελικές Βαθμολογίες, στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα Ανδρών / Γυναικών, που είναι οι ακόλουθες: